Özgeçmiş

Özgeçmiş

Gültekin Yıldırım

1958 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nda Kastamonu’ nun Taşköprü İlçesi Tepedelik Köyü’ nde dünyaya geldiğimi söylüyor annem. İlkokulu Tepedelik Köyü’ nde, Ortaokul birinci sınıfı Taşköprü’ de okudum. İstanbul’ a göç ettik. Orta birinci sınıfı Çapa Ortaokulu’ nda ikinci kez okudum. Başarısız olduğumdan okuldan ayrıldım.

Yokluk belasıyla hayatta ayakta durmaya alıştım. Matbaada, oto tamircisinde ve bakkalda çırak olarak çalıştıktan sonra, 1973 yılından itibaren önce Mercan Elektrik Cihazları’ nda, daha sonra Pikesan Plastik, Mersan Elektrik Cihazları, Mızrak Ambalaj, Aslaner Oluklu Mukavva fabrikalarında çalıştım. Askere gittim. Asker dönüşü Mersan Elektrik Cihazları’ nda 1980 yılına kadar çalıştım. 1980 yılından bu yana Yıldırım Elektrik Cihazları olarak Redresör, Regülatör, Transformatör üretmekteyiz.

4 çocuk babasıyım.

Şükran Yıldırım : Kocaeli Üniversitesi -Kimyager -Yıldırım Elektro Kimya Firmasıyla Hizmet Veriyor.

Ülkü Yıldırım : Kocaeli Üniversitesi - Kimyager  (Elektrometal Sektörüne Hizmet Vermektedir.)

İbrahim Yıldırım : Afyon Kocatepe Üniversitesi - Kimyager  - Yıldırım Elektrik Cihazları Hizmetinde Devam Ediyor.

Gülay Yıldırım     : Sakarya Üniversitesi           - İşletme -    Yıldırım Elektrik Cihazları Hizmetinde Devam Ediyor.

Emeğe ve doğaya saygılı, düşünce ve ifade etme özgürlüğü olan, kadınların da erkekler kadar hak ve özgürlüklere kavuştuğu, bütün çocukların eşit imkanlarda hayata başladığı, bağımsız ve sömürüsüz, güçsüzlerin korunduğu bir ülke idealinin neferiyim.
Beni bu günlere hazırlayan anneme, babama, benim üzerimde emeği olan tüm sevenlerime teşekkür ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Göster 
Başlık Yazar Gösterim
Soy Ağacı Yazar: Administrator 3632